Osazování plošných spojů

Poptat osazení plošných spojů

MARPOS  osazuje plošné spoje od roku 2005. Osazujeme desky kompletně nebo můžeme nabídnout jednotlivé operace zvlášť. Při kompletním osazení se postaráme o celý proces výroby, včetně přípravy desek s plošnými spoji, jejich výroby, zprostředkování dodávek komponentů, kontinuálního sledování kvality a konečné montáže výrobků. U částečného servisu si můžete dodat vlastní plošné spoje, komponenty nebo jejich část. Jakékoliv zbývající části procesu zajistí náš tým. Specializujeme na rychlé služby při vysoké kvalitě provedení. Naše moderní technologie umožňuje uspokojit ty nejnáročnější požadavky zákazníka. Náš systém výroby umožňuje splnit Vaše dynamické obchodní potřeby. Náš tým techniků a zkušených pracovníků ve výrobě pomohl vyřešit mnoho výrobních problému zákazníků a tak jsme získali skvělou reputaci preferovaného výrobce osazených plošných spojů.

plosne_spoje1
  1. Osazování THT součástek

Pracoviště osazování vývodových součástek ( THT) je vybaveno širokou škálou tvarovacích strojků a přípravků, jak pro tvarování radiálních, tak i axiálních součástek v pásech, u axiálních součástek i pro osazení „na stojato“. Vlastní osazování probíhá v antistatických nastavitelných osazovacích stolech.  Osazené DPS jsou pájeny strojně na pájecí vlně německé firmy SEHO GoWave. Tato vlna představuje dostatečně výkonný pájecí systém se širokou škálou využití v rámci výroby. Dané zařízení poskytuje možnost pájení až do šířky 300mm, navíc vyhovuje požadavkům také v dalších ohledech (má např. efektivní předehřívač, specifické pájecí plochy, mikroprocesorové řízení a ovládání, apod.). Výhodou tohoto zařízení je také možnost jeho využití jak při malosériové (resp. individuální) výrobě, tak i při velkosériovém zatížení.   Ruční pájení probíhá za pomocí japonských pájecích stanic HAKKO.
Pro mytí zbytků pájecích tavidel využíváme automatické postřikové zařízení od firmy DCT Czech – InJet388-mCRD. Jde o technologii automatické strojní myčky a to včetně sušení a finálního oplachu, která slouží k povrchové úpravě desek plošných spojů. Tato technologie zajišťuje odstranění pájecí pasty a SMT lepidel, odstranění zbytků tavidel či odstranění vytvrzeného laku z desek plošných spojů. Dělení osazených desek plošných spojů je prováděno na poloautomatické děličce DPS. Součástí pracovišť jsou kontrolní místa, vybavená zařízením k provádění mezioperačních kontrol, včetně optické inspekce. Konečné testování provádíme různými stupni elektrických testů dodaných zákazníkem nebo navrženými vlastním vývojovým oddělením. Dle požadavků zákazníka provádíme oživování a programování DPS. Výrobky montujeme do plastových nebo kovových krabiček včetně kabelových svazků.

 

  1. Osazování SMT součástek

Osazování SMT součástek na desky plošných spojů je ve firmě MARPOS realizováno na dvou SMT linkách.

SMT linka pro prototypovou výrobu:

tato linka disponuje třemi tři p´n´p osazovacími automaty  FLX  švýcarské firmy ESSEMTECH. Konstrukce strojů odpovídá současným náročným požadavkům. Nabízí široké uplatnění, ideální je pro smíšenou málo sériovou výrobu. Produkce je snadno a rychle programovatelná bez prostojů. Zahrnuje inteligentní podavače včetně jejich automatického nastavení. Použitá technologie je světovou špičkou. Stroje obsahují podavače s velkou kapacitou. Umožňují umístit více druhů desek v jednom průchodu. Většina komponent zůstává trvale ve stroji, takže nedochází ke zbytečným prostojům. Různé druhy podavačů jsou automaticky počítačem rozpoznány ihned po jejich instalaci. Jejich výměna může probíhat i během práce stroje na předcházející úloze. Není třeba žádné dodatečné programování a nastavování, čímž jsou vyloučeny chyby.

Před těmito osazovacími automaty je zařazen poloautomatický sítotisk Motoprint M od firmy PBT. Přetavení pájecí pasty, či vytvrzování SMT lepidla je prováděno v reflow peci německé firmy SMT Wertheim.
 

SMT linka pro sériovou výrobu

Základem této linky je osazovací automat MYDATA MY200 LXe-10 švédské firmy Micronic. Jedná se o zařízení s vysokorychlostní a vysoce přesnou osazovací hlavou s celkem 9 tryskami, s maximální rychlostí 16.000 ks osazených komponentů za hodinu. Zařízení umožňuje zejména výbornou přesnost a vysokou flexibilitu, a to mj. i díky možnosti rychlého nastavení a přezbrojení podavačů součástek k osazení. Toto zařízení  umožňuje  kontinuální produkci velkých sérií osazování plošných spojů. Před tímto osazovacím automatem je zařazen poloautomatický sítotisk Motoprint M s kamerou od firmy PBT. Přetavení pájecí pasty, či vytvrzování SMT lepidla je prováděno v reflow peci GoRewlow 2.3  německé firmy SEHO.  Je to nejmodernější a vysoce výkonné plně konvekční pájecí zařízení (reflow). Zařízení výrobní řady GoReflow jsou s délkou hřevné zóny 2350 mm ideální výrobní zařízení malých až středních elektrických produkcí.
Náročné aplikace přetavujeme v parách ve stroji Asscon VP450. Jedná se o jednoduše ovladatelný pájecí systém s automatickým řízením procesu. Tento pájecí systém je schopný např. automaticky rozpoznat dokončený pájecí proces, operativně nastavit růst teploty v předehřívací části, či zajistit vizuální kontrolu celého procesu pájení.

Na celý výrobní proces dohlíží tým vyškolených pracovníků certifikovaných podle IPC-A-610D. Od roku 2008 jsme certifikování společností TÜV SÜD Czech a držiteli certifikátu ČSN EN ISO 9001:2009 a ČSN EN ISO 14001:2005 pro obory „výroba a osazování plošných spojů“ a „výroba elektroniky“.  Díky našemu univerzálnímu strojnímu vybavení jsme schopni
zpracovat prototypové zakázky i tisíce kusovou sériovou výrobu.

plosne4

 

 

  1. AOI – automatická optická inspekce

Na tomto pracovišti se provádí kontrola správnosti osazení a samozřejmě i zapájení SMT i THT součástek. Ta je prováděna na japonském automatickém optickém testeru firmy MIRTEC MV-2HT/2HTL.  AOI systém jsou navržen tak, aby automaticky kontroloval výrobní vady jak před tak po přetavení osazených desek. Tento systém nabízí vynikající zjištění závad. Zjistí přítomnost/nepřítomnost součástky, polaritu součástky,  přesnost pozice osazení, nedostatek pájky, zkraty a další chyby.  Software podporuje neustálé zlepšování procesů tím, že umožňuje uživateli sledovat a odstranit závady na kontrolovaných sestavách. Tímto pracovištěm prochází každá osazená DPS. Kontrola je prováděna podle programu vytvořeného našimi kvalifikovanými pracovníky.


plosne5b

 

  1. Krimpování konektorů + Kabelové svazky

Pro doplnění portfolia nabízených služeb jsme naše výrobní prostředky doplnili o automatickou střihačku kabelů a poloautomatický lis pro krimpování konektorů. Jsme schopni vyrobit širokou škálu kabelových svazků. Od jednoduchých kabelů zakončených FASTON konektorem, až po složité kabelové svazky vkládané do různých housingů.

Poptat osazení plošných spojů

Technické podmínky – osazování DPS