Podporujeme

Mládež 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí

http://1bfk.cz/           
S naší pomoci bylo vybudované travnaté tréninkové hřiště pro mládež. Dále jsme se podíleli na nákupu nových dresů pro starší přípravku .

fotbal1

 

Formula Student

Od letošního roku podporujeme studenty VŠB TU Ostrava v rámci projektu Formula Student. Pro nový model Vector 03 jsme vyrobili a osadili plošné spoje pro řízení čerpadla chlazení. Samozřejmosti je technická konzultace v oblasti elektroniky pro konstruktéry formule.
formule1
Formula Student je soutěž, ve které studenti (budoucí inženýři) technických vysokých škol po celém světě porovnávají síly při vývoji, konstrukci a následných soutěžích závodních vozů formulového typu. Jedná se o prestižní soutěž, která začínala v roce 1981 pod názvem Formula SAE ve Spojených státech, od roku 1998 existuje její evropská verze. Soutěž se pořádá také v Japonsku, Autrálii či Brazílii. Každoročně se pořádá 12 jednotlivých soutěží po celém světě a celkově se závodů účastní přes 500 týmů z celého světa. Soutěží se ve dvou kategoriích – formule se spalovacími motory a formule s elektrickým pohonem. Cílem je postavit závodní formuli, která je výkonná, dobře ovladatelná, spolehlivá a bezpečná, měla by být také estetická, ekologická, s nejnižší možnou cenou a to vše dle platných pravidel. Úkolem, dle pravidel, je tedy postavit závodní vůz, který co nejlépe splňuje uvedené požadavky. Na konci bude vůz porovnán s návrhy konkurence a jen ten nejlepší se dočká „sériové výroby.“ Potenciálním zákazníkem je víkendový neprofesionální závodník. Každý tým si prostředky pro stavbu formule shání sám.

 formule2

Konference Next 2016 mezinárodní organizace AIESEC

 

Podpořili jsme konferenci NEXT 2016, která se konala ve dnech 21. – 24. 1. 2016 v rekreačním středisku Poslův Mlýn v Doksech. Této konference se účastnilo přibližně 200 studentů a absolventů z České republiky a výjimkou nebyli také zahraniční studenti ze zemí, jako jsou například Irsko, Turecko, Malajsie, Čína a mnoho dalších.Cílem této konference bylo objevování, podpora a rozvoj měkkých dovedností účastníků a to pod vedením zkušených lektorů. Velmi významnou částí této konference také byly volby nového prezidenta AIESEC Česká republika a to pro období 2016/2017.

Robotický tým Ostrava

http://rtostrava.cz/

image001

Robotic Team Ostrava Vznikl koncem roku 2013 sdružením několika přátel zabývajících se roboty všeho druhu. Již při svém vzniku měli členové několik úspěchů v kategoriích sledovačů čáry a myš v bludišti, na které
navázali i pod týmovou vlajkou. Za dva roky existence se RTO zúčastnil čtrnácti soutěží, z toho jedenácti mezinárodních, a na každé se umístil alespoň v jedné kategorii na stupních vítězů. Příkladem může být již tradiční návštěva Bratislavské soutěže Istrobot, Robotic tournament v Polském Rybníku nebo jako vrchol soutěž světového rozsahu ve Vídni, ze kterého jsme si odnesli dva cenné kovy, a to dokonce v kategorii, která pro tým byla premiérou – soutěž v robotickém sumu. V příštím období se tým plánuje soustředit na nové soutěže a roboty schopné autonomně prostupovat terénem. 

PROGRAM NAPÁJENÍ SLUNCEM                  

image002

Program Napájeni Sluncem je realizován fakultou elektrotechniky a informatiky VŠB-TU Ostrava od roku 2001. Jeho význam podtrhují stále se zvyšující počty účastníků z řad středoškolské mládeže. Roste zájem veřejnosti i médií o alternativní zdroje energií a jejich využívání. Technologické zázemí Prototypové laboratoře, Laboratoře fotovoltaických solárních systémů a Laboratoře palivových článků umožňuje každoročně připravit stavebnice robotů-vozidel poháněných elektromotory a napájených soustavou fotovoltaických solárních článků,  reverzibilního PEM vodíkového  palivového článku či akumulátorů. Stavebnice slouží studentům jako plně funkční výukový a demonstrační model pro návrh a realizaci vlastního soutěžního stroje.

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava
Fakulta elektrotechniky a informatiky, Prototypová laboratoř CPIT C112
17.listopadu 15, 708 00 Ostrava – Poruba

http://napajenisluncem.vsb.cz       http://saze.vsb.cz

 

Mládež 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí

http://1bfk.cz/           

Podpořili jsme účast fotbalové přípravky na Mezinárodním mládežnickým  turnaji ve  Vídni: Danube Challenge Cup, kde mladí fotbalisté obsadili 3. místo.

image004 image005

 

BS MOTORSPORT

http://www.bsmotorsport.cz/motorsport/

image006